Jste zde

„První pomoc = > zachraň život“

Základním školám Třinecka, Českotěšínska a Jablunkovska nabízíme účast v 7. ročníku soutěže „První pomoc = > zachraň život“, která je určena žákům 8. tříd základních škol.

       Pořadatel:                      Organizátoři:                 

Soutěž se uskuteční v pátek 8. června 2018 od 8.00 hod. v třineckém DDM. Pět vybraných žáků, reprezentantů školy, bude soutěžit jako tým v 10 modelových ukázkách záchrany života. Znalosti dětí z oblasti poskytování první pomoci a jejich schopnost reagovat bude hodnotit odborná komise složená ze záchranářů MSK v čele s předsedkyní Mgr. Libuší Koppovou a garantem akce Radimem Holkem. První tři vítězné týmy obdrží hodnotné ceny vč. přístroje AED „trenér“ k nácviku defibrilace. Všichni účastníci soutěže získají drobné dárečky.

Na celou akci budou dohlížet záchranáři Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje společně s hasiči z Jablunkova a studenty Střední zdravotnické škole ve Frýdku-Místku, spoluorganizátorem akce je Dům dětí a mládeže v Třinci. Je nutné, aby každý vyslaný školní tým měl s sebou pedagogický dohled po celou dobu akce. Předpokládané ukončení akce a slavnostní předání cen je plánováno na 12.00 hod. Pro soutěžící je zajištěno občerstvení. Základní školy se mohou k účasti v soutěži přihlásit e-mailem na kapa@kapa-ops.cz do 30. 4. 2018, v případě velkého zájmu budou upřednostněny dříve přihlášené ZŠ.

AKCE JE FINANČNĚ PODPOŘENA GRANTEM MĚSTA TŘINEC PRO ROK 2018.

Na setkání se těší projektový tým

Zúčastněné školy:

ZŠ Jablunkov Lesní, ZŠ a MŠ G. Przeczka s polským jazykem vyučovacím Třinec, ZŠ Dany a Emila Zátopkových, Třinec, Gymnázium Třinec, ZŠ Petra Bezruče a MŠ, Třinec, ZŠ a MŠ Mosty u Jablunkova, CZS a MŠ Třinec, ZŠ Vendryně, Základní škola a mateřská škola Český Těšín Kontešinec, příspěvková organizace.

     

  1. místo: ZŠ Jablunkov, Lesní 190, Jablunkov
  2. místo: Gymnázium Třinec
  3. místo: ZŠ Dany a Emila Zátopkových , Třinec
  4. místo: ZŠ Petra Bezruče a MŠ, Třinec
  5. místo: ZŠ a MŠ Gustawa Przeczka s polským jazykem vyučovacím Třinec

Děkujeme za účast a těšíme se na další ročník.

 

 

 

 

 

 

Sponzoři