Jste zde

„První pomoc = > zachraň život“

Základním školám Třinecka, Českotěšínska a Jablunkovska nabízíme účast v 7. ročníku soutěže „První pomoc = > zachraň život“, která je určena žákům 8. tříd základních škol.

       Pořadatel:                      Organizátoři:                 

 

Soutěž se uskuteční v pátek 8. června 2018 od 8.00 hod. v třineckém DDM. Pět vybraných žáků, reprezentantů školy, bude soutěžit jako tým v 10 modelových ukázkách záchrany života. Znalosti dětí z oblasti poskytování první pomoci a jejich schopnost reagovat bude hodnotit odborná komise složená ze záchranářů MSK v čele s předsedkyní Mgr. Libuší Koppovou a garantem akce Radimem Holkem. 

První tři vítězné týmy obdrží hodnotné ceny vč. přístroje AED „trenér“ k nácviku defibrilace. Všichni účastníci soutěže získají drobné dárečky.

Na celou akci budou dohlížet záchranáři Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje společně s hasiči z Jablunkova a studenty Střední zdravotnické škole ve Frýdku-Místku, spoluorganizátorem akce je Dům dětí a mládeže v Třinci

Je nutné, aby každý vyslaný školní tým měl s sebou pedagogický dohled po celou dobu akce. Předpokládané ukončení akce a slavnostní předání cen je plánováno na 12.00 hod.

Pro soutěžící je zajištěno občerstvení.

Základní školy se mohou k účasti v soutěži přihlásit e-mailem na kapa@kapa-ops.cz do 30. 4. 2018, v případě velkého zájmu budou upřednostněny dříve přihlášené ZŠ.

AKCE JE FINANČNĚ PODPOŘENA GRANTEM MĚSTA TŘINEC PRO ROK 2018.

Na setkání se těší

projektový tým

Zde si můžete prohlédnout fotografie z předešlých ročníků soutěže: http://kapapp.rajce.idnes.cz/.

Průběžně přihlášené školy:

  1. ZŠ Jablunkov Lesní
  2. ZŠ a MŠ G. Przeczka s polským jazykem vyučovacím Třinec
  3. ZŠ Dany a Emila Zátopkových, Třinec
  4. Gymnázium Třinec
  5. ZŠ, Třinec, Slezská
  6. ZŠ Petra Bezruče a MŠ, Třinec,
  7. ZŠ a MŠ Mosty u Jablunkova
  8. ZŠ a MŠ Třinec Kopernikova
  9. CZS a MŠ Třinec
  10. ZŠ Vendryně