Jste zde

Soutěž "První pomoc => zachraň život" - 6. ročník

Školáci v Třinci soutěžili v poskytování PRVNÍ POMOCI

Kvalifikační a personální agentura, o. p. s. z Třince zorganizovala dne 2. 6. 2017 akci názvem „První pomoc = zachraň život“. Šlo o šestý ročník soutěže určené žákům 8. tříd základních škol, kteří se v předešlých týdnech poctivě se svými učiteli připravovali na úskalí poskytování první pomoci. Akce se zúčastnilo 55 dětí z jedenácti základních škol z Třinecka, Jablunkovska a Českotěšínska. Vybraní žáci soutěžili jako tým v 10 modelových ukázkách záchrany života a měli za úkol předvést své znalosti z oblasti první pomoci, kterým se naučili během své přípravy.

Soutěž byla zorganizována díky finančním prostředkům získaným z grantu města Třince, partnerem se stal Dům dětí a mládeže v Třinci, kde se akce konala.

Vítězství v soutěži získala ZŠ Slezská Třinec, druhé místo obsadila ZŠ Petra Bezruče Třinec a na třetím místě se umístila Masarykova ZŠ Návsí. Vítězové získali pro své školy vítězné poháry, medaile a hodnotné ceny v podobě resuscitačních loutek. Také ostatní účastníci obdrželi drobné dárečky, které věnovali sponzoři akce.

Sponzoři: STING Třinec, STARS Třinec, CANIS Třinec, MEDICA Třinec, HELAGO - DĚKUJEME!!!

Na celou akci dohlíželi a organizačně se na jejím průběhu podíleli záchranáři MSK, SDH Jablunkov, dobrovolníci v rolích figurantů. Ochrannou ruku nad akcí drželi dlouholetí zdravotničtí odborníci a lektoři Mgr. Libuše Koppová a Mgr. Radim Holek.

Soutěže se zúčastnily týmy těchto základních škol: ZŠ Jablunkov, Lesní, ZŠ a MŠ Gustawa Przeczka s polským jazykem, vyučovacím, Třinec, Masarykova ZŠ, Návsí, Gymnázium Třinec, ZŠ a MŠ Petra Bezruče, Třinec, ZŠ a MŠ Koperníkova, Třinec, ZŠ Slezská, Třinec., Základní škola a mateřská škola Český Těšín Hrabina, p.o., Církevní základní škola a mateřská škola Třinec, Masarykova základní škola a mateřská škola Český Těšín , Základní škola a mateřská škola, Třinec, Jablunkovská 241

Fotky ze soutěže zde: http://kapapp.rajce.idnes.cz/